Pasta Kalıpları Farklı Tasarımlarda Pastalar Yapmanıza Yardımcı Olur

Pasta Kalıpları Farklı Tasarımlarda Pastalar Yapmanıza Yardımcı Olur

22 Mart 2021

Pasta malzemeleri içerisinde geniş bir yer bulan pasta kalıpları, pastaların üretimin ilk anından itibaren şekillendirilmesini sağlar. Üretilen farklı pasta kalıp modelleri sayesinde zengin bir seçim şansının olduğu bu alanda, kişilerin farklı çalışmalara imza atabilmesi de artık çok daha kolay. Uygun pasta kalıpları ile mutfaktaki kalıp seçeneklerinizi arttırarak, yapılacak pastaların kişileri etkilemesi sağlanabilir.

Pasta Kalıpları Modelleri Neler?

Pasta kalıpları, şekilleri ve üretildikleri malzemelere göre farklılık içerir. Aynı zamanda kek kalıpları olarak da adlandırılabilen bu kalıplarda; metal ve silikon gibi farklı malzemelerle üretimler yapılır. Fırındaki yüksek sıcaklık nedeniyle sıcağa dayanıklı malzemelerin tercih edildiği pasta kalıplarında son dönemlerde daha pratik kullanım sunması nedeniyle silikon pasta kalıpları çok daha popülerdir. Ancak yoğun olarak üretimin yapıldığı mutfaklarda kelepçeli pasta kalıpları gibi daha özel ve pratik çözümler elde edilebilir.

Profesyonel mutfakların dışında butik pasta üretimlerinin de artması ve bu alandaki başarılı kişilerin ilgi görmeye başlaması, mutfak ekipmanları konusunda da çeşitliliği arttırıyor. Pastalarda kuşkusuz fark yaratan lezzet ve görünüm. Bu nedenle pastaya ana şeklini veren kalıp konusunda esnek davranmak, üretilen pastaların ilk andan itibaren farklı olmasını ve dikkat çekmesini sağlıyor.

Bu alanda çoğu butik ve profesyonel üreticinin tercihi geleneksel pasta kalıpları. Gelinen son noktada yaşanan değişim ve artan çeşitlilik müşteri isteklerinde de değişiklikler yaratıyor. Kare, dikdörtgen ve daire pasta kalıp modelleri dışında bundt, cupcake, figürlü kalıplar, tek porsiyonluk mini kalıplar, tüp kalıplar, saç kalıplar, yenilikçi şekilli kalıplar ve rulo kalıplar tercih edilecekler arasında.

Ek ihtiyaçlarınızı unutmayın!

Pasta kalıbı tek başına yeterli olmayacağı gibi ek ihtiyaçlarınızı da göz önünde bulundurun. Pasta fırçası, düzelticiler ve şekillendiricilerle birlikte satın alma aşamasındaki diğer ihtiyaçları da mutlaka tedarik edin.

Tüm ihtiyaçlarınız için pastacılık ürünleri alternatiflerini inceleyin

Tüm pastacılık ürünleri dahilinde pasta kalıplarını da bulabileceğiniz mağazada zengin çeşitlilik ile ihtiyaç duyduğunuz tüm modelleri bulabilirsiniz. Pasta üretimindeki yıllardan beri elde edilen deneyimlerle yakalanan farklılık, pasta üretimlerindeki tüm handikapları ortadan kaldırıyor. Sorunsuz üretime destek sağlayacak birbirinden farklı pasta kalıp modellerine göz atabilir ve hemen satın alabilirsiniz.

Paylaş :
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.