Pasta Dekorasyonu Fark Yaratır

Pasta Dekorasyonu Fark Yaratır

23 Mayıs 2021

Yeni bir yaşa girerken, güzel haberler almışken ya da bir başarıyı kutlarken pastalar hep masanın üzerinde yerini alır. Yeni yaşın güzel olması dileğiyle mumlar üflendikten hemen sonra yaş pastalar akşamın sonunda çayın yanındadır. Kimi zaman sürprizli dakikalarda kimi zaman hayatın akışında bir çatal alırken buluruz kendimizi o lezizi pasta diliminden.

Mumlar üflenene kadar tüm güzelliğiyle dilim dilim meyveleriyle çikolatalı süslemesiyle pastalar özel anlarda mutfağın başrol oyuncusu gibidir. Başrol oyuncularına gereken özen gösterilmelidir. Özellikle kişiye özel pastalar için sıradan pasta dekorasyonlarından daha fazlası gerekir. Farklı pasta süslemeleri söz konusu olduğunda malzeme çeşitliliği önem kazanır. Mutfağınızda alternatif yöntemler bulabilirsiniz ama profesyonel pastacılık ürünleri size zaman kazandırır, en önemlisi hayal gücünüzü gerçeğe yansıtırken sınırları kaldırır. Pratik ve temiz çalışmanızı, yaptığınız işten keyif almanızı sağlar.

pasta dekorasyon malzeme

Dekorasyonunuzda fark yaralamanıza yardımcı olacak pasta süsleme malzemeleri ile yapacaklarınız hayal gücünüz ile sınırlı. Birkaç fikirle online mağazamızda yer alan dekoratif pasta malzemelerinden ve kullanalım alanlarından bahsedelim.

Pasta Dekorları Kullanım Alanları

Dekoratif draje ve şekerlemeler; pasta kaplamasını boncuk boncuk işlemeniz için kullanabileceğiniz mücevherlerdir. Canlı ve ışıltılı renkleriyle pastalarınızda fark yaratmanıza yardım eden en önemli malzeme gruplarından biridir. Kalp şekilli şekerlemelerle kalp yağmuru yağdırabilir, zarif tasarımlarda pastanızın üstüne inciler dökebilirsiniz.

Şekerden çiçek ve plaka çeşitlerimizle pastalarınızda bahar havası estirebilir, içi çikolata dolgulu bahçelerde çiçekler açtırabilirsiniz. Şeker plakaları pastanın son dokunuşu gibi metinlerinizi ve kutlama notlarınızı sergilemek için dikkat çekici bir zemin oluşturur.

Yaldız ve simler pasta süslemelerinin olmazsa olmazlarıdır. Yenilebilir pasta süslerinden biri olan bu süsleme ürünleri gıda boyası ile renklendirilmiştir ve gıda simi olarak da geçmektedir. Çok geniş renk skalası ile pasta simleri burada sizleri bekliyor.

Dekoratif soslar pastanıza görsel bir şölen olmasının yanı sıra, lezzeti hakkında da ipucu verebilir. Lezzetlerin bir araya gelerek yakaladığı uyumdan faydalanabilirsiniz. Beyaz çikolata ve kırmızı meyveler bi araya gelince esintili bir akşamda ne güzel gelir. Ya da karamel soslu pasta ve çeşitli yemişler bir arada tadına doyum olmaz.

Siz de pasta dekorasyununda sınırları kaldırmak isterseniz, sizi altinogullari.com mağazamıza bekleriz.

 

Paylaş :
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.