ALTINUSTA

ALTIN USTA KAKAO LİKÖRÜ 500 GR

469,99
Paylaş:
DEĞİŞİM & İADE
2000 TL VE ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO
KARTLA ÖDEME
Bu markadaki diğer ürünleri gör
Bu kategorideki diğer ürünleri gör
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Teslimat & İade
 • Yorumlar
 • Tavsiye Et
 • Gerek kakao, gerekse çikolata imalinde ilk aşamada Kakao Kitlesi (Likörü) elde edilir. Bunun için , fermente olmuş ve kurutulmuş kakao çekirdekleri temizleme işlemine tabi tutulur.Tüm yabancı maddelerden arındırılır. Temizlenen çekirdekler; kesintili çalışan döner silindirik kazanlarda ya da kesintisiz çalışan kavurucu soğutucu kombine sistemlerde nem içeriği azaltılır, renk ve tatları gelişir, kabuk iyice gevşer .

  Kavrulmuş çekirdekler, uygulanan kavrulma derecesine göre, az kavrulmuş, tam kavrulmuş ya da orta derecede kavrulmuş olarak nitelendirilirler. Kavrulma işlemi genellikle 130 derecede 30 dk olur .Kavrulup soğutulan çekirdekler mekanik kabuk kırma ve ayırma sistemlerine sevk edilir. Kabuğundan ayrılan çekirdek öğütme valslerinden geçirildiği sırada sıcaklık yükselir ve kakao yağı eriyerek parçalanan hücre duvarının dışına çıkar. Değirmenden çıkan ürün, yağ ve yağlı zerreciklerden oluşan, akışkan karakterli lapa görünümündedir. Bu ürüne “kakao likörü” ya da “kakao kitlesi”adı verilir.

  Ana kullanımı (genellikle ek kakao yağı ile) çikolata yapımındadır.

  Likör adı, alkolik bir madde anlamında değil, eritilmiş katı-sıvı anlamında kullanılır.

  Kakao likörü kabaca yüzde 53 kakao yağı, yüzde 17 karbonhidrat, yüzde 11 protein, yüzde 6 tanen ve yüzde 1,5 teobromin içerir.

  Kakao likörleri, premium-marka çikolataların geliştirilerek pek çok sofistike çikolata severin beğenisine uygun ürünlerin hazırlanmasına olanak sağlamaktadır.

  Kakao likörünü benmari usulü eriterek kakaolu&çikolatalı tariflerinizde çok rahatlıkla kullanabilirsiniz hatta kendi amatör doğal çikolatanızı dahi yapabilirsiniz. Yalnız kakao likörünün tamamen katkısız bir ürün olduğunu hesaba katarsak, tariflerinizde kullanırken isteğe bağlı olarak şeker, süt, bitkisel yağlar, kakao yağı gibi ek malzemelere ihtiyacımız olduğunu göz ardı etmemek gerek.

   

  Kakao likörü daha profesyonel mecralarda çeşitli işlemlerden geçirilerek ve gerekli katkı malzemeleri ile kakao yağı, kakao tozu, kuvertür, kokolin vb ürün yelpazesiyle karşımıza çıkmaktadır.

  Ürün Etiketleri
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.